20 Mayıs 2017 Cumartesi

MAJA KIRKPINAR SAPANCA

HERKESE MERHABA

Haftasonu İstanbul'da kahvaltı yapmak için bir yere gitmek tam bir eziyet. Biz de Samandıra'da yaşadığımız için İstanbul içine girene kadar İstanbul dışına çıkmak daha kolay oluyor :) 
Geçen hafta da misafirlerimiz vardı kahvaltıya gidelim dedik aklımıza Sapanca geldi. hava da güzeldi. Yer ayırtmamıştık, kafamıza göre takılırız dedik. Ama tabiki oralar çok kalabalıktı, İstanbul'dan kaçmışlar o taraflara :) 
Sonunda dolanırken Maja Kırkpınar'a oturduk. İçeri girer girmez bayıldık. Yemyeşil göl kenarı bir yer.
Kahvaltısı açık büfe değil serpme kahvaltı. Fiyatı ise kişi başı 50 TL. Biraz standartların üstünde bir fiyat ama doyurucu ve manzarası harika tabiki. Sık sık gidilmeyeceği için fiyatını görmezden gelebiliriz :)

Ben tabi kurt gibi aç olduğum için menüyü fotoğraflamadan yemeye başladım o yüzden arkadaşların videosundan size ekran görüntüsü aldım :)) 


Kahvaltı menüsünde: reçel, bal, 3 çeşit peynir, zeytin, kahvaltılık sos, nutella (açılmamış kavonozunda :), ıspanaklı börek, hamur kızartması, salatalık, domates, yeşillik, patates kızartması, biberli peynir kavurması, melemen, haşlanmış yumurta, sucuk, sosis, tereyağ, limonata ve çay. Herşey gayet lezzetliydi.


Servisi güzel ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar haftasonu yoğunluğunda ama haftaiçi gidilirse yer bulma açısıdan çok iyi olur.

Kahvaltı yapmayı çok seviyorum. Sizin de kahvaltı için önerebileceğiniz mekanlar varsa lütfen yoruma yazınız ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder