24 Temmuz 2016 Pazar

FRIDA KAHLO

Merhaba arkadaşlar. Türkiye olarak büyük bir facia atlattık. Allah daha kötüsünden korusun vatanımızı.

Uzun zamandır yazamadım. İki düğün yaptık. Sonra da darbe girişimi meydana gelince elim varmadı yazmaya. Zor da olsa hayat devam ediyor. Ben de yazılarıma devam etmeye çalışacağım.

Kafam dağılsın diye kitap okumaya film izlemeye çalıştım. FRIDA'yı tek kaşlı kadın olarak biliyoruz.  Ben ismini çok duymuştum hayatını çok merak ediyordum. Frida'nın gerçek hayatını anlatan filmi izledim ve bayıldım. Frida güçlü devrimci bir kadın. Efsane resimler çiziyor ve resimlerinde düşüncelerini anlatıyor. Geçirdiği büyük kaza ve büyük aşkı Diego'nun hüsranına rağmen o hiç pes etmiyor, her şartta çizimlerine devam ediyor. 

Devrimin, azmin, başarının ve aşkın kadını FRIDA....

Ben izledim ve çok etkilendim. Keşke ben de onun gibi azimli ve tutkulu olabilseydim. Hiçbir zaman tuttuğunu koparan biri olamadım, hep maymun iştahlıydım. Bu yüzden Frida beni çok ekiledi ve bazen birşeylere başlamak istediğim zaman ilham kaynağım olmuştur.

Bir filmi anlattığımızda karşıdakine birşey ifade etmeyebilir bu yüzden size de izlemenizi tavsiye ederim. İzleyenleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum. Filmi birçok sitede bulabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.... 


'BEN AŞKIN, ACININ, DEVRİMİN KADINIYIM' Frida Kahlo
Kafkaokur dergisi de kitap ayracı yapmış Frida'yı :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder