27 Ocak 2016 Çarşamba

KİTAP: BİR PSİKOTERAPİ MAĞDURUNUN ANILARI


BİR PSİKOTERAPİ MAĞDURUNUN ANILARI

Bazen elime aldığım bir kitabı 3 sf okuyup bırakırım, bazen de elime alınca sanki elime yapışır o kitap. Tabi bu kitabın, beni ne kadar tavlayabildiğiyle ilgili bir durum. İşte bu kitap da elime aldığım ve okumak için zaman kolladığım, aklımdan çıkmayan bir kitap oldu.

Kitabın yazarı olan Eyüp Turan Reyhan bizzat 40 yıl yaşamış olduğu sorununu anlatıyor. Türkiye'de psikoterapinin nasıl yapıl(ama)dığını, gittiği doktorların onu ne hale getirdiğini, rahatsızlığının nasıl giderildiğini, sohbet eder gibi yazmış. Gittiği doktorları okudukça siz de doktora gitmeye korkacaksınız ve doktorlara şüpheli gözle bakacaksınız :) Olay çözülene kadar okuması çok zevkli oluyor. Ama son doktor hastalığı keşfettikten sonra okuma monotonlaşıyor :) 

Psikoloji ve psikoterapiye merakınız var ise tavsiye edebileceğim bir kitap. İyi okumalar ;) 

NOT: Kitabın üstündeki heykel 'Düşünen Adam' heykelidir. Düşünen Adam heykeli, Auguste Rodin tarafından yapılan sanatsal bir eserdir. Bronz ve mermer karışımından üretilmiş olup, sıklıkla felsefi düşünceyi anlatan bir simge olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin bahçesinde de bulunmaktadır (wikipedia). 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder